Aracınızı Satarken Değerini Arttırın

Çok kolay işlemlerle 2. el aracınızın değerini artırmak mümkün. Aracınıza değer katacak uygulamaları sizlerle paylaşıyoruz.

 

1. İç ve Dış görümüne özen gösterin

İç ve Dış görümüne özen gösterin

2. el araba almaya gittiğinizde arabada ilk baktığınız yer tabii ki aracın dışı olur. Arabanın dış görünümünün kusursuz ve temiz olması sizi etkiler, arabayı alma isteği daha çok uyanır. Bu nedenle aracınızı satmadan önce pasta cila ve iç dış detaylı temizlik gibi işlemleri yaptırıp aracınızın satabilirsiniz.

2. Ufak tamirleri yaptırın

Ufak tamirleri yaptırın

Arabanızın ufak tefek yerlerin onarımını muhakkak yapıp satın. Alıcının aklındaki onarım ek masraflarının olmadığını gösterin. Bunun yanından arabanızı daha düşük fiyatlara satılmamasını engellemiş olursunuz. Arabanızı satmadan önce expertiz işlemlerini yapın. Arabanızla alakalı söylediğiniz yanlış bilgi alıcıya karşı güven kaybı yaşatır aracınızı almaktan vaz geçirebilir ya da arabanın fiyatını çok daha fazla düşürmek isteyebilir. Bu nedenle araç onarımını yaptırmanız sizin faydanıza olacaktır.

3. Aracın orjinal parçalarını kaybetmeyin

 Aracın orjinal parçalarını kaybetmeyin

Sizler araba satın alırken arabanın yedek anahtarı,stepnesi ya da krikosu kayıp olan bir araba satın almak istermisiniz ? Kayıp olan araba aksesuarları size karşı güven kaybı yaşatır ve özensiz bir kullanıcı oluşunuzun imajını ortaya koyar. Arabada farklı problemler var mı sorusu alıcının kafasında oluşur. Aracınızın değerinden düşük fiyata satılmasına neden olur. Aracınızın tüm orjinal aksesuar ve parçalarını saklamanız sizin arabanıza özen gösterdiğnizi gösterir

4. Aracın Belgelerini Saklayın

Aracın Belgelerini Saklayın

Arabanızı aldığınız günden itibaren arabanın bakım veonarım belgelerini, faturalarını muhakkak bir dosya haline getirip saklayın. Alıcı arabanın ne gibi bakımlarının yapıldığına ve işlemlerinin neler olduğunu şeffaflıkla görmesi güven verdiği gibi aracınızın değerini artırmış olur fiyattan düşme ihtimallerini de çok aza indirmiş olursunuz. Aracın satışında bu işlemler sizin faydanıza olur.

5. Hızlı satış gerçekleştirin

 Hızlı satış gerçekleştirin

İlk olarak aracınızın değer fiyatını hızlıca tespit etmeniz gerekiyor. Değerinden fazla yüksek fiyatlar talep ederek aracınızın satış hızını düşürmekle beraber paranızın değerini düştüğünü de unutmayın.